Koncertā prezentēs J. Ivanova un R. Kalsona instrumentālo koncertu CD

Liene Jakovleva, 02.04.2008., 20:34

Izdevniecībā "Upe tuviem un tāliem" klajā nāk divi kompaktdiski ar Jāņa Ivanova un Romualda Kalsona instrumentālo koncertu ierakstiem.

Ieraksti tiks prezentēti koncertā Lielajā Ģildē 19. aprīlī plkst. 17:00. Koncertā piedalīsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un Liepājas simfoniskais orķestris Imanta Rešņa vadībā, kā arī solisti Vineta Sareika, Juris Žvikovs, Kristīne Blaumane un Ints Dālderis.

Aprīlī pie klausītājiem vienlaikus nonāks divi kompaktdiski ar latviešu instrumentālo koncertu ierakstiem, kas tapuši, vadošajiem Latvijas orķestriem – Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim (LNSO) un Liepājas simfoniskajam orķestrim (LSO) – sadarbojoties ar diriģentu Imantu Resni un spožiem latviešu solistiem.

Kopā ar LNSO tapis Jāņa Ivanova instrumentālo koncertu albums, kurā ieskaņots Vijoļkoncerts (soliste Vineta Sareika), Klavierkoncerts (solists Juris Žvikovs) un Čello koncerts (soliste Agnese Rugēvica).

LNSO vienmēr bijis viens no galvenajiem mūzikas dzīves veidotājiem Latvijā. Līdzās jau ilgi zināmu izcilu pasaules komponistu, kā arī pavisam nesenā pagātnē rakstītiem skaņdarbiem orķestris regulāri atskaņojis arī latviešu autoru mūziku. 2006. gads bija dižā latviešu simfoniķa Jāņa Ivanova 100. jubilejas gads. Šī gada garumā, atceroties J.Ivanova nozīmīgo veikumu un ieguldījumu latviešu mūzikas vēsturē, komponista, ko Leonīds Vīgners nodēvējis par „Latgales Bēthovenu”, mūzika tika atskaņota īpaši bieži. Tā kā liela daļa lielisko, emocionāli uzrunājošo J. Ivanova instrumentālo koncertu nav ierakstīti, radās iecere J.Ivanova mūziku iemūžināt.

J. Ivanova jubilejas gada oktobrī Lielajā Ģildē izskanēja komponistam veltīts koncerts, kurā muzicēja LNSO un Imants Resnis. Tieši šīs sadarbības rezultātā dzima ideja par CD latviešu melodiķa un simfoniķa piemiņai, kas nu ir veiksmīgi realizējusies.

Otrs CD veltīts komponista Romualda Kalsona daiļradei. Tajā LSO kopā ar Imantu Resni un solistiem Intu Dālderi (klarnete), Baibu Skridi (vijole) un Kristīni Blaumani (čello) ieskaņojuši R. Kalsona šiem instrumentiem rakstītos koncertus.

R. Kalsona instrumentālo koncertu ieraksts CD formātā konceptuāli turpina LSO gadiem konsekventi kopto tradīciju sekot Latvijas mūzikas dzīves procesam un izglītot klausītāju, koncertos un kvalitatīvos ierakstos iepazīstinot ar būtiskiem mūsu zemes kultūru veidojošiem “lielumiem” – komponistiem, diriģentiem un atskaņotājmāksliniekiem. LSO joprojām pilda latviešu simfoniskās mūzikas “vēsturnieka un dārznieka” misiju.

Izdevniecībā Upe tuviem un tāliem abiem ierakstiem izstrādāts īpašs grafiskais dizains, CD kastīti veidojot kā attiecīgā laika fotoalbuma kopiju, tā vizualizējot sajūtu par laiku, kad tapusi mūzika.

Koncertā 19. aprīlī Lielajā Ģildē plkst. 17:00 piedalīsies LNSO un LSO, diriģents Imants Resnis un solisti vijolniece Vineta Sareika, pianists Juris Žvikovs, čelliste Kristīne Blaumane un klarnetists Ints Dālderis. Tajā skanēs fragmenti no diskos iemūžinātajiem koncertiem. Koncertu vadīs profesore Ilma Grauzdiņa.

Koncerta apmeklētāji jaunos albumus varēs iegādāties par īpašām cenām. Biļetes (cena Ls 2) uz koncertu var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs.

0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Поделись радостью
Недорого и качественно: Мебельный поролон с доставкой плотный поролон <a href=vinylko17.ru>vinylko17.ru</a> .

porolon_zxSr

Xin chào, tôi muốn biết giá của bạn.

Robertunsab

Анкеты девчат равным образом молодых людей он-лайн, в телеграм канале @wanowes

Antoniagloro


Войтирегистрация