Rīgā koncertēs džeza dziedātāja Keita Makgerija

Rīgas Ritmi, 05.11.2008., 16:56

Mūzikas kritiķi Keitas Makgerijas balsi dēvē par vienu no dabiskākajām, maigākajām un inteliģentākajām mūsdienu džeza mūzikā.

"Rīgas Ritmi 2008" Ziemassvētku ieskaņas koncertā piedāvā amerikāņu džeza vokālistes, Asv 2009. gada "Džeza vēstnieces" Keitas Makgerijas (Kate Mcgarry) koncertu 5. decembrī Rīgā, Lielajā Ģildē plkst. 19:00.

Tiek izcelta dziedātājas spēja virtuozi izmantot un interpretēt dažādus muzikālus avotus – gan džeza klasiku, gan mūsdienu popa, roka un folkmūzikas oriģinālus – tajā pašā laikā radot tikai sev raksturīgu skanējumu un mūziku. "Keita Makgerija ir džeza dziedātāja ar vienu no tām dabiski ‘vieglajām’ balsīm: viņas artikulācija un intonācija ir tikpat dzidra kā runājot, neziedojot ne drusciņas emociju. Viņa manevrē ar reģistriem tikpat dabiski, kā mirkšķinot acis, un bez mazākās piepūles spēj sadziedāties ar Čiku Korea (Chick Corea) un Bobiju Makferinu (Bobby Mcferrin)", Kriss Makgairs (Chris Magyar), Santa Cruz Review.Keita Makgerija

Turklāt Keita Makgerija izvēlēta pildīt ASV "Džeza vēstnieces" amatu nākamajā, 2009. gadā. "Tas ir liels gods un atbildība pildīt šo amatu. Mans un grupas uzdevums būs pārstāvēt mūsu valsti un tās džeza kultūras mantojumu visā pasaulē," saka Keita.

Dzimusi lielā, muzikālā ģimenē Masačūsetsā, Keita Makgerija sāk muzicēt jau bērnībā. Tālāk seko studijas Afro-amerikāņu mūzikā un džezā, ko papildina mācības pie izcilā džeza saksofonista Ārčija Šepa (Archie Shepp). Tieši to var uzskatīt par Keitai raksturīgā dabiskā un vieglā vokālā stila attīstības sākumu.
Pēc bakalaura grāda iegūšanas Keita Makgerija pārceļas uz Losandželosu, kur gūst panākumus, piedaloties pilsētas džeza mūzikas dzīvē, kā arī iedziedot vokālu filmām un reklāmām Holivudā. Pēc laika Keita atgriežas austrumu krastā, kur turpina muzikālo izglītību indiešu meditācijas templī, dziedot un mācoties indiešu sakrālo mūziku.

Savu debijas albumu "Easy to Love" (Vital Music, 1992) Keita izdod patstāvīgi. Tomēr kā nopietns pagrieziena punkts izpildītājas karjerā uzskatāms 2003. gads - Keita kļūst par pirmo (un līdz šim vienīgo) vokālisti, kas parakstījusi kontraktu ar ierakstu kompāniju Palmetto Records. Seko albumi "Show me" (Palmetto, 2003), "Mercy Streets" (Palmetto, 2005), taču tieši "Target" (Palmetto, 2007) dziedātājai atnes starptautiskus panākumus, ierindojoties ASV nacionālo džeza mūzikas topu pirmajās vietās. Kritiķi vienbalsīgi atzīst, ka ar šo albumu Keitas talants atklājas pilnībā. 2008. gadā tika izdots jaunākais izpildītājas albums "Less is More...Nothing is Everything" (Palmetto, 2008).

Papildus Keita iesaistās dažādos sadarbības projektos, kā piemēru var minēt Freda Herša (Fred Hersch) dziesmu ciklu "Leaves of Grass", kurš ieguvis Guggenheim apbalvojumu, sadarbība ar Grammy balvas ieguvēju Mariju Šneideri (Maria Schneider) u.c. Keita ir redzama arī improvizētā uzstāšanās kopā ar Bobiju Makferinu, izpildot "Smile" Čika Korea 60 gadu jubilejas koncertā, Dvd Rendezvous, 2005.

Kopā ar Keitu Makgeriju Rīgā uzstāsies ģitārists un viņas dzīvesbiedrs Kīts Ganzs (Keith Ganz); Johans Veidenmulers (Johannes Weidenmeuller) – bass un Dans Rīzers (Dan Rieser) – sitamie instrumenti. Mūziķi ir sava instrumenta izcili profesionāļi un koncertē visā pasaulē kopā ar tādiem māksliniekiem, kā Nora Džonsa (Norah Jones), Kenijs Verners (Kenny Werner), Lučiana Souza (Luciana Souza). iesaistīts vairākos projektos, tostarp ilgus gadus strādājis kopā ar Noru Džonsu (Norah Jones). Koncerta programmā iekļautas kompozīcijas no jaunā ieraksta, dzirdēsim džeza klasiku un mūsdienu mūziku, kā arī veltījumus Ziemassvētkiem.

Biļetes uz koncertu var iegadāties Biļešu Serviss tirdzniecības vietās.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Поделись радостью
Hello. And Bye.

XRumerTest

Hola, volia saber el seu preu.

RobertSax

Недорого и качественно: Мебельный поролон с доставкой плотный поролон <a href=vinylko17.ru>vinylko17.ru</a> .

porolon_zxSr


Войтирегистрация