Rīgā uzstāsies Hanne Hukkelberga

Viestarts Gailitis, 27.10.2009., 22:49

Rīgā 26.novembrī koncertēs apburošā norvēģu vokāliste un komponiste Hanne Hukelberga.

Rotaļīgi romantisko un muzikāli novatorisko Hukkelbergu kritiķi salīdzina ar tādām dziedātājām kā Bjorku, Džoannu Ņūsomu, Keitu Bušu, Stīni Nordenstamu un Billiju Holideju. Koncerts notiks "Skaņu meža" koncertsērijas "1-2 cauri"! ietvaros jaunajā Spīķeru Koncertzālē.

Hukelberga ir dzimusi mūziķu ģimenē un sāka dziedāt un spēlēt instrumentus jau 3 gadu vecumā, kad viņas tēvs, kas bija baznīcas ērģelnieks, viņu kopā ar pārējām atvasēm aicināja līdzi muzicēt veco ļaužu mājās. Agrā jaunībā Hukkelberga dziedāja džeza, roka un brīvā džeza ansambļos un bija soliste pat smagā metāla grupā. Viņas debijas albums "Little Things" nāca klajā 2004.gadā izdevniecībā "Propeller Recordings" un to sāk izplatīt "Sony Music". Tas acumirklī izpelnījās plašu ievērību ar savu eklektisko intstrumentu klāstu un neparastu skaņu izmantošanu. Tajā, citu starpā, dzirdamas velosipēda spieķu, trauku b irstu, vīna glāžu un lietus skaņas.

2006.gadā iznākušais albums "Rykkestrasse 68" ieguva vēl lielāku atzinību un saņēma norvēģu ekvivalentu Gremija balvai, tā dēvēto Spellemansprisen. Pēc šī albuma britu avīze "The Guardian" rakstīja - "Aizmirstiet salīdzinājumus ar Džoannu Ņūsomu vai Bjorku. Albums "Rykestrasse 68" dara viņu pārāku par abām." Hukelbergas talants un šarms negāja secen arī Holivudā - viņa iedziedāja dziesmu filmai Nārnijas hronika: princis Kaspiāns. Pati Hukelberga kliedē "skandināvu fejas" tēlu, ko par viņu izveidojuši mediji, ar smaidu sakot, - "Kad es dziedu, es nedomāju par nāriņām. Es domāju par kaut ko nomierinošu."

"Man ir sarežģītas attiecības ar popu. Es mīlu pancisku roku un laikmetīgo un klasisko mūziku, taču nevēlos kļūt par popzvaigzni," stāsta Hukkelberga, - "Popzvaigznes sevi uztver sevi kā mākslu. Es neesmu tāda tipa mūziķe. Es redzu sevi nodalīti no mūzikas. Man ir svarīgi maisīt dažādus mūzikas stilus. Teiksim, man patīk paņemt basa līniju no klasiska darba, skanējumu no austrumeiropiešu kiča popa un piemest vēl kādu elementu. Tas grozās ap veidu, kā mūziku kombinēt."

Biļetes iepriekšpārdošanā: pirmās simts - Ls 7, pēc tam – Ls 9, pie ieejas – Ls 12. Telpas nelielās ietilpības dēļ vietu skaits ir ierobežots. Biļetes var iegādāties Biļešu Servisa tirdzniecības vietās. Koncerts notiek sadarbībā ar Norvēģijas vēstniecību Latvijā.
 


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Недорого и качественно: Мебельный поролон с доставкой плотный поролон <a href=vinylko17.ru>vinylko17.ru</a> .

porolon_zxSr

Xin chào, tôi muốn biết giá của bạn.

Robertunsab

Анкеты девчат равным образом молодых людей он-лайн, в телеграм канале @wanowes

Antoniagloro


Войтирегистрация