Rīgā uzstāsies "Tuxedomoon"

Renāte Auziņa, 10.10.2007., 08:20

Ir sākusies biļešu pārdošana uz Ņujorkas No Wave kulta grupas Tuxedomoon koncertu, kas 9.novembrī, pulksten 21.00, notiks, Andrejsalas Pulkvedim sadarbojoties ar Skaņu meža koncertsēriju 1-2 cauri!.

Grupa "Tuxedomoon"Tuxedomoon ir viena no zināmākajām 1980.gadu eksperimentālās mūzikas grupām. (Šis fakts ir arī dokumentēts filmā Downtown 81 par Ņujorkas mākslinieku un Endija Vorhola protežē Žanu Mišelu Baskiā, kurā var vērot Blondie, Džeimsa Čānsa, DNA un Tuxedomoon uzstāšanās.) Grupu 1977.gadā Sanfrancisko dibināja elektroniskās mūzikas studenti Bleins Reiningers un Stīvens Brauns ar videomākslinieka Tomija Tedloka palīdzību. Sākotnēji viņi bieži spēlēja kopā ar Angels of Light un zināmu atpazīstamību guva 1978.gadā, iesildot Devo. Viņu 1979.gadā izdotais otrais singls No Tears ir elektropanka klasika. 1979.gadā Tuxedomoon ierakstus sāka publicēt grupai The Residents piederošā izdevniecība Ralph Records.

Albumi Half Mute un Desire nodrošināja viņiem lielu popularitāti Eiropā un 1981.gadā, vīlušies Reigana vadītajās ASV, Tuxedomoon nolēma pārcelties uz Eiropu, kur viņuprāt bija arī pateicīgāka vide elektroniskajai mūzikai. 1982.gadā Tuxedomoon ierakstīja skaņdarbu Morisa Bežāra baletam, ko izdeva ar nosaukumu Divine. Ar spēju iemiesot savā mūzikā tumši romantisko laika garu, Tuxedomoon kļuva par sava laika vienu no ietekmīgākajām grupām. Tuxedomoon stils bija grūti klasificējama, pārsteidzoša mutācija. Virtuozi noslīpētā sajaukumā tas ietvēra roku, elektroniku, minimālismu, klasisko mūziku, džezu, čigānu mūziku un popmūziku. Grupa pārtrauca ierakstīties 1989.gadā, kaut arī formāli neizjuka.

Pēc ilgstoša pārtraukuma 2004.gada 20.jūlijā Tuxedomoon izdeva jaunu albumu Cabin in the Sky. Tā veidošanā piedalījās arī pazīstami viesmākslinieki - Tarwater, Džons Makintairs no Tortoise, Marks Kolins no Nouvelle Vague un DJ Hell. 2006.gadā, iedvesmojoties no Briona Gisina romāna The Bardo Hotel par Parīzes viesnīcu, kurā Gisins un viņa bītņiku kolēģis Viljams Borouzs izgudroja savu leģendāro teksta graizīšanas un kombinēšanas metodi (cut-up / fold-in), sekoja Bardo Hotel Soundtrack.

Šoruden Tuxedomoon paliek 30 gadi. Neskaitot uzstāšanos Vroclavā, Polijā, koncerts Pulkvedī ir vienīgais Austrumeiropā.

Biļetes:
Ls 9 iepriekšpārdošanā Biļešu Servisa tirdzniecības vietās,
Ls 14 - pie ieejas Andrejsalas Pulkvedī.
Ieeja: no 20:30.

Informācija: www.skanumezs.lv , www.pulkvedis.lv  


2 коментария Комментирование доступно всем.
jānis, 10.10.2007. 08:21:49
Рейтинг комментария: 0

Būšu!

zigmars (jauja@senbergs.lv), 30.10.2007. 20:23:47 (ip:62.85.93.187)
Рейтинг комментария: 0

es arii

Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Спасибо за статью, было познавательно! а вот еще кое-что интересное по теме: яндекс плюс Может, кому-то пригодится.

Berry

Theme site super 000*** ru.hc.lv

MWKqVooMYB

Theme site super 000*** hc.lv

fXjbvyAOtM


Войтирегистрация