Rīt "Stars of the Lid"

Viestarts Gailitis, 23.10.2009., 16:09

Rīt Rīgā koncertēs Teksasas ambientā drone un postroka leģendas "Stars of the Lid".

Šis koncerts notiks Anglikāņu baznīcā, Skaņu meža koncertsērijā Mūzika sakrālajā telpā, kuras ietvaros jau spēlējusi kulta grupa Sunn O))). "Stars of the Lid" kopš 1993.gada ir apbūruši koncertu apmeklētājus ar savām teju reliģiski suģestīvajām melodijām.

Grupas kodols ir Braiens Makbraids un Ādams Viltzī, taču, lai bagātinātu skanējumu, viņu priekšnesumos un ierakstu tapšanā allaž piedalās lielāki sastāvi – Rīgas koncertā duetu pavadīs Sinfonietta Cracovia stīgu instrumentālisti. Sinfonietta Cracovia jeb Krakovas sinfonietta ir viens no vadošajiem poļu orķestriem. Stars of the Lid sadarbība ar klasiskajiem mūziķiem nav nejauša – viņi ir pazīstami ar to, ka dzēš robežu starp neatkarīgo mūziku un klasisko kompozīciju. Tādējādi Stars of the Lid iespējams uzrunās gan postroka, gan klasikas cienītājus. Par video rūpēsies dueta videomākslinieks Luks Saviskis.

Ādams Viltzī spēlēs ģitāru, klavieres un elektroniku un Braiens Makbraids – ģitāru, čellu, violu un vijoli. Makbraida un Viltzī pienesums jaunajā mūzikā sākotnēji bija tieši caur viņu ģitāru neordinārā, ambientā skanējuma, par ko arī runāts kādā intervijā 1998.gadā, kad viņiem tika uzdots jautājums, - "Kādēļ jūsu gadījumā tiek izmantots apzīmējums "roka ģitāru duets"?. Uz to Makbraids atbildēja, - "Šim jautājumam nav jēgas. Mums patīk ģitāras tieši tā iemesla dēļ, ka tām ir spēja neskanēt kā ģitārām."

Mūziķi ir ietekmējušies no ambientās mūzikas pioniera Braiena Īno, postrokeriem Labradford, 1980.gadu klasiķiem Talk Talk, komponistiem Arvo Perta, Gevina Braiersa, Kloda Debisī un Ērika Satī. Vienu periodu viņu koncertos neiztrūkstoši bija arī Arvo Perta aranžējumi, taču Rīgā tos viņi nespēlēs, paskaidrojot, ka viņi ir "nopietni izdeguši", spēlējot Pertu.

Ritmu trūkumu viņu mūzikā kompensē skaņas slāņu uzplūdi un atplūdi, tādējādi piešķirot skaņdarbiem spēcīgu dinamiku. Stars of the Lid albumi allaž ir izpelnījušies augstākos vērtējumus respektablos mūzikas portālos kā Pitchfork Media, Dusted Magazine, Stylus.

Grupas mūziku publicē ievērojamā Čikāgas neatkarīgās mūzikas izdevniecība Kranky Records, kuras paspārnē ir arī tādas grupas kā Godspeed You Black Emperor, Deerhunter, Pan American un Labradford. Tiek uzskatīts, ka Stars of the Lid albums And Their Refinement of the Decline ir viens no spēcīgākajiem muzikālajiem vēstījumiem Kranky 16 gadus ilgajā vēsturē.
Biļetes iepriekšpārdošanā: Ls 7, pie ieejas – Ls 10. Telpas nelielās ietilpības dēļ vietu skaits ir ierobežots. Anglikāņu baznīca, Anglikāņu iela 2A, 24.augustā, 21:30.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Спасибо за статью, было познавательно! а вот еще кое-что интересное по теме: яндекс плюс Может, кому-то пригодится.

Berry

Theme site super 000*** ru.hc.lv

MWKqVooMYB

Theme site super 000*** hc.lv

fXjbvyAOtM


Войтирегистрация