Rudens kamermūzikas festivālā notiks Mocarta un Brāmsa sonāšu vakars

Rinta Bružēvica, 28.09.2015., 12:34

Rudens kamermūzikas festivāla ietvaros "Latvijas Koncerti" aicina uz Volfganga Amadeja Mocarta un Johanessa Brāmsa sonāšu vakaru 3. oktobrī Spīķeru koncertzālē, kur uzstāsies vairāku starptautisko konkursu laureāti un dažādu prestižu balvu ieguvēji - vijolniece Mari Polla un pianists Mihkels Polls.

Rudens kamermūzikas festivāls1781. gada nogalē Vīnes izdevniecībā "Artaria" tika izdotas sešas Volfganga Amadeja Mocarta sonātes vijolei un klavierēm. Ciklu Mocarts veltīja Jozefai Auernhammerei - austriešu pianistei, kura bija viena no Mocarta skolniecēm agrīnajos gados Vīnē. Jozefu, kā lasām biogrāfiskos aprakstos, pie Mocarta saistījušas arī romantiskas jūtas.

Savukārt Johannesa Brāmsa Trešā sonāte vijolei un klavierēm pieder viņa vēlīnajiem darbiem. Tā veltīta Brāmsa draugam un domubiedram, ievērojamam sava laika diriģentam Hansam fon Bīlovam. Sonāte top 1887. gada vasarā, ko Brāmss aizvada Šveicē, gleznainā vietā pie Tūnas ezera. Komponistam tobrīd ir pāri piecdesmit, spoža reputācija, kas iegūta ar četrām simfonijām, rekviēmu, koncertiem un citām nozīmīgām simfoniskajām partitūrām.

Koncertā skanēs arī viena no redzamākajiem igauņu mūsdienu mūzikas komponistiem Eiropā – Erki Svena Tīra mūzika. Erki Svens Tīrs vairākkārt saņēmis Igaunijas kultūras balvu. Viņa mūziku ieskaņo un izdod ierakstu nams "ECM", un viens no nesenākajiem albumiem – "Klavierkoncerts un Septītā simfonija" tika nominēts mūzikas žurnāla "Gramophone 2014" Gada balvai.

Igauņu vijolniece Mari Polla (1987) kā soliste un kamermūziķe koncertējusi gan Eiropā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan arī Jaunzēlandē un Skandināvijā. Viņa muzicējusi ar Igaunijas Nacionālo simfonisko orķestri un Tallinas kamermūziķiem, ar Pērnavas pilsētas orķestri, Tronheimas simfonisko un Norvēģijas Radio orķestri, kā arī ar Liverpūles Mocarta orķestri un Karaliskās Mūzikas koledžas laikmetīgo ansambli. Debiju pie Parīzes orķestra ("Orchestre de Paris") Mari Polla piedzīvoja 2015. gada septembrī, kopā ar izcilo vijolnieci Viktoriju Mullovu un Pāvo Jervi pie diriģenta pults.

Ar Dereka Batlera fonda Londonā atbalstu viņa absolvējusi Karalisko Mūzikas koledžu Londonā, kur studējusi pie Jana Repko un Radu Blindara, savukārt Norvēģijas Mūzikas akadēmijā profesora Petera Heresthala vadībā Mari Pola ieguvusi solistes diplomu. Šobrīd jaunā vijolniece ir Stavangeres simfoniskā orķestra vijoļu grupas otrā koncertmeistare. Par sasniegumiem mūzikā un interpretācijā viņa vairākkārt saņēmusi stipendijas un apbalvojumus, savukārt mērojoties spēkiem konkursos, Mari Pola plūkusi laurus Francijā, Igaunijā, Anglijā, Šveicē un Vācijā, tostarp saņēmusi speciālbalvu Luija Špora starptautiskajā jauno vijolnieku konkursā Veimārā.

Kamēr māsa savu darbību izvērš Skandināvijā, tikām brālis – pianists Mihkels Polls pēc studijām pie britu pianista Ronana O`Horas Londonas Gildholas Mūzikas un teātra augstskolā atgriezies Igaunijā, lai Igaunijas Mūzikas akadēmijā profesora Ivari Iljas vadībā iegūtu doktora grādu. 2012./2013. gada sezonu M. Polls vadījis kā Igaunijas Nacionālā simfoniskā orķestra rezidējošais mākslinieks un kopā ar Nēmi Jervi, Arvo Volmeru un Olari Eltsu sniedzis virkni koncertu. Savukārt 2011. gadā kopā ar diriģenti Anu Tali un "Nordic Symphony orchestra" pianists apceļojis Eiropu, atskaņojot Eduarda Grīga Klavierkoncertu. Gadu vēlāk, triumfējot Londonas Gildhola rīkotajā konkursā, Mihkels Polls guvis iespēju sniegt solokoncertu prestižajā Vigmora zālē, bet 2014. gada rudenī sekmīgi pirmatskaņojis igauņu pazīstamākās mūsdienu komponistes Helenas Tulves Klavierkoncertu. Ar panākumiem viņš piedalījies arī konkursos Itālijā, Igaunijā un Spānijā. 2013. gadā Mihkels Polls saņēmis Igaunijas prezidenta apbalvojumu kā talantīgais jaunais mākslinieks.

Koncerts notiks arī Daugavpils Vienības namā 4. oktobrī pl. 16.00.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
Сравнение домов из бруса и каркасных домов: что лучше выбрать дома из бруса под ключ цена <a href=doma-iz-brusa-pod-klyuch1.ru>doma-iz-brusa-pod-klyuch1.ru</a> .

doma_iz_brusa_bhsa

Какие материалы используют для каркасных домов под ключ каркасные дома под ключ <a href=karkasnye-doma-pod-klyuch-01.ru>karkasnye-doma-pod-klyuch-01.ru</a> .

karkasnye_doma_hvKl

Отзывы о пансионатах для пожилых: что говорят реальные клиенты платные пансионаты для пожилых людей <a href=pansionaty-dlya-pozhilyh1.ru>pansionaty-dlya-pozhilyh1.ru</a> .

pansionat_tzol


Войтирегистрация