Aicina uz džeza saksofonista Toma Rudzinska meistarklasi/diskusiju

Krista Kalnarāja, 24.04.2015., 11:26

27. aprīlī pulksten 17.30 radošajā telpā "Ideju bode" (Teodora Breikša ielā 41/41a, Liepājā) ikviens interesents tiek aicināts uz talantīgā saksofonista Toma Rudzinska bezmaksas meistarklasi/diskusiju, kurā mūziķis aicinās uz sarunu par džeza mūziku, kompozīciju, instrumentu spēli un treniņa rutīnu, kā arī prezentēs savu jauno albumu "ABRA".

Toma Rudzinska meistarklase/diskusijaEsošie un topošie mūziķi aicināti ņemt līdzi savus instrumentus - saksofonu, flautu, klarneti, akustisko ģitāru, lai būtu iespēja arī muzicēt.

Toms Rudzinskis pārstāv jauno Latvijas džeza izpildītāju un komponistu paaudzi. Toms Rudzinskis ir viens no Latvijas inovatīvākajiem džeza saksofonistiem, kurš ir atradis savu unikālo skanējumu ne tikai kā saksofonists, bet arī kā komponists. Absolvējis prestižo Amsterdamas konsevatoriju. Daudzu konkursu laureāts - labākā solista balva 2010. gada bigbendu konkursa "Meer Jazz" un 2012. gadā ar kvartetu "North by Northeast", labākās grupas tituls prestižajā konkursā "Keep an Eye". Toms ticis izvēlēts par Amsterdamas koncertzāles "Bimhuis" džeza vēstnieku. 2013. gadā ar "Matiss Cudars quartet" ieguvis Grand Prix "Burghausen Jazz Competition", balvā iegūstot iespēju uzstāties uz vienas skatuves ar Cassandra Wilson. Ieguvis arī Grand Prix Dutch Jazz 2014. gadā.

Toms Rudzinskis prezentēs arī savu jauno albumu "ABRA", kas ir domubiedru veikums un tika izvirzīts Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta Mikrofons 2014" nominācijās "Labākais džeza albums" un "Labākā debija". Jaunais ieraksts 'ABRA' ietērpts izteiksmīgos un klausītājiem saprotamos ritmos, ir drosmīgs klasiskās džeza tradīcijas un avangarda sakausējums. Meistarīga improvizācija kā starptautiskā mūziķu sastāva stūrakmens un latviski skanošais nosaukums 'ABRA' lieliski atspoguļo albumu – tam piemīt pasaules elpa, kas ieved klausītāju jaunā skaņas pieredzē. "Ārzemniekiem asociācija ar šo nosaukumu ir "abrakadabra", kas ir nedaudz maģijas, kas, es ceru, ir arī mūsu mūzikā," intervijā Latvijas Televīzijai saka Toms Rudzinskis.

Izcilā Toma Rudzinska džeza kvarteta koncertu Liepājā būs iespēja dzirdēt 15. maijā pulksten 18.00 Liepajas Dizaina un makslas vidusskolas zālē, Alejas ielā 18 (pagalmā).

Toma Rudzinska viesošanos Liepājā atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde.

Uzzināt par citiem pasākumiem, kas norisinās radošajā telpā "Ideju bode", iespējams: www.idejubode.lv/kalendars.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Hola, quería saber tu precio..

RobertSax

bezpizdy.vip

Elma

Kaixo, zure prezioa jakin nahi nuen.

Robertunsab


Войтирегистрация