Klajā nāk Sergeja Jēgera un Arta Gāgas kompaktdisks Duende

Liene Jakovļeva, 30.11.2007., 09:04

Mūzikas izdevniecībā Upe tuviem un tāliem izdots kontrtenora Sergeja Jēgera un saksofonista Arta Gāgas kompaktdisks Duende, kas mūzikas veikalos būs pieejams no 9. decembra.

Projekta mecenāts ir uzņēmējs Māris Bensons, to atbalsta akciju sabiedrība Nacionālās investīcijas.

Jaunajā albumā skan gan ļoti pazīstami, gan mazāk zināmi klasiskās mūzikas opusi Arta Gāgas aranžējumā kontrtenora un saksofona duetā. Mākslinieku satikšanās mūzikā notiek Kamila Sensānsa, Džulio Kačīni, Džuzepes Džordāni, Vinčenco Bellīni, Gabriēla Forē, Sezāra Franka un Žana Pola Martīni mūzikā.

Ieraksts tapis Sesavas baznīcā, Latvijā pirmoreiz izmantojot dāņu kompānijas DAD jaunākās tehnoloģijas, kuras ieraksta un montāžas procesā pārvaldīja skaņu režisors Normunds Šnē.

Visvērtīgākie ir tie dzīves brīži, kad mūs piemeklē pirmreizīgums. Īpašā, ne ar ko nesalīdzināmā, racionāli neizskaidrojamā sajūta - mirkļa mūžība. Mākslā šis iedvesmas brīdis, kas nācis no andalūziešu kultūras, tiek saukts par duendi. Tas nozīmē, ka bez talanta, tehnikas un profesionalitātes īstam mākslas notikumam vēl nepieciešams kāds īpašs, racionāli neizskaidrojams spēks, kas radītāju un klausītāju vieno pirmreizīgā dvēseles piedzīvojumā. Kā rakstīja Frederiko Garsija Lorka, duende visdabiskāk un brīvāk jūtas mūzikā, jo šī māksla dzimst un mirst mūžīgi, bet dzīvo vien rašanās mirklī.

Kompaktdiskam pievienotajos tekstos varēs lasīt arī rakstnieces Noras Ikstenas, dzejnieka Edvīna Raupa un kultūrsocioloģes Dagmāras Beitneres esejas-duendes.

Paralēli darbam pie albuma Studijā Lokomotīve tapusi dokumentālā filma ar tevi uz tu (režisors Dāvis Sīmanis) par Sergeju Jēgeru, kā arī izveidots videoklips Panis Angelicus (režisore Una Rozenbauma).

Kompaktdiska Duende atvēršanas svētki, kā arī filmas un videoklipa pirmizrāde notiks 9. decembrī. Albuma ieskandēšanas koncertu televīzijas skatītāji varēs redzēt 24. decembrī plkst. 23.45 LTV1, bet pirms tam plkst. 23.30 noskatīties arī filmas ar tevi uz tu TV pirmizrādi.

Savukārt 11. decembrī plkst. 18.00 mūzikas ierakstu veikalā Upe (K.Barona ielā 37, ieeja no Ģertrūdes ielas) iecerēta autogrāfu stunda, kurā būs iespēja iegādāties jauno albumu un iegūt mākslinieku autogrāfus.

Albuma Duende tapšanas procesā notika Sergeja Jēgera un uzņēmēja, kultūras mecenāta Māra Bensona satikšanās. Abu dzīvē un darbībā allaž kā viena no būtiskajām izpausmes formām bijusi labdarība. Tieši tāpēc brīdī, kad mākslinieks un uzņēmējs kļuva par sadarbības partneriem CD Duende projekta realizēšanā, radās ideja par Sergeja Jēgera Labdarības fonda izveidošanu. Fonds dibināts 2007. gada 10. augustā. Tā mērķis ir palīdzības sniegšana bērniem, kuriem ir veselības problēmas un vai ierobežotas spējas, kas rada grūtības iekļauties sabiedrībā. Sergeja Jēgera Labdarības fonda valdes locekļi ir dziedātājs Sergejs Jēgers, uzņēmējs un kultūras mecenāts Māris Bensons un Dailes teātra Mārketinga direktore un Sergeja Jēgera menedžmenta vadītāja Indra Rubene. Fonda pamatdarbību un administrēšanu atbalsta Māris Bensons un akciju sabiedrība Nacionālās investīcijas.

Arī kompaktdiska prezentācijā iegūtie ienākumi no to īpašās tirāžas 1000 eksemplāru pārdošanas (tajos iekļauts arī DVD ar videoklipu Panis Angelicus un filmu ar tevi uz tu) nonāks Sergeja Jēgera Labdarības fondā.

No 9. decembra sāks darboties arī mājaslapa www.sergejsjegers.lv  


1 коментарий Комментирование доступно всем.
avenue, 10.12.2007. 13:52:47 (ip:80.233.140.127)
Рейтинг комментария: 0

Kad bus kads koncerts? Un kapec nedarbojas Segeja Jegera majas lapas sadaljas?

Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Hola, quería saber tu precio..

RobertSax

bezpizdy.vip

Elma

Kaixo, zure prezioa jakin nahi nuen.

Robertunsab


Войтирегистрация