"Shadowdances"- "Misery Loves My Company"

P3LICANmosh, 26.03.2009., 21:16

"Shadowdances" ir lietuviešu metālmūzikas skatuves ilgdzīvotāji, kuru izpildītā mūzika šobrīd būtu pieskaitāma atmospheric metal.

"Shadowdances" gluži nav grupa, kuras muzikālā vēsture būtu gājusi līdzeni kā pa diedziņu un tās darbībā šķietami vērojamas vairākas pauzes. Taču ar visu nedaudz saraustīto darbību, grupa savos 13 pastāvēšanas gados pamanījusies izdod trīs albumus, vienu EP un koncertierakstu dubultdiskā, kas visai ierobežotajai Baltijas valstu metālmūzikas scēnai nav mazs sasniegums. Pēc katra ilgāka vai īsāka klusuma brīža, grupa atkal ir atgriezusies, pārtraukuma posmos turpinājusi augt un attīstīties, meklējot arvien jaunus ceļus savā mūzikā. Katra atgriešanās reize, katrs ieraksts piedāvā kaut ko uzkrītoši jaunu, pamatīgu, kvalitatīvu un atšķirīgu no iepriekšējā. Arī šobrīd grupa, kas gan sakarā ar dzīvesvietas maiņu (Londona) šobrīd drīzāk dēvējama par muzikālu projektu, turpina meklēt jaunus veidus kā attīstīties un pārsteigt uzticamos klausītājus ar arvien jaunām ekspedīcijām skaņu laukā un mūzikā.

Jaunākais grupas albums "Misery Loves My Company" izdots 2008. gada decembrī. Tā ierakstīšana notikusi laikā no 2005. līdz 2006. gadam un vēl 2 gadu laikā tas tika samiksēs un nomasterēts. Visu ieraksta miksēšanu un māsterēšanu ar datora programmatūras palīdzību nenoliedzami augstā kvalitātē veicis grupas līderis Juodas. Jaunā albuma dziesmas ir visai atšķirīgas no grupas agrākajiem ierakstiem, tomēr nezaudējot grupai raksturīgo izteiksmi. Lai arī "Shadowdances" bieži tiek dēvēti par atmospheric metal, grupai netīk sevi pieskaitīt kādam noteiktam stilam un grupas mērķis vienmēr ir bijis būt patiesiem savas izjutās un iedvesmā, neiegrožojot sevi noteiktās žanra klišejās vai piesaistot sevi konkrētam stilam.

"Misery Loves My Company" raksturo nopietna un pamatīga, bet tajā pašā laikā savdabīga un svaiga pieeja mūzikas komponēšanai, ierakstīšanai, miksēšanai un māsterēšanai, kas patīkami pārsteidz jau pēc pirmās noklausīšanās reizes. Dziesmu teksti ir dziļi personīgi, pilni ar stāstiem par iekšējo cīņu ar apkārtējo pasauli, attiecībām, likteni, pagātni. Vokālais un instrumentālais izpildījums ir labi, pat lieliski noslīpēts, plaši variējot no dziesmas uz dziesmu. Jau pirmā albuma kompozīcija "I Crawl" ierauj klausītāju emociju vētrā un nelaiž vaļā līdz pat noslēgumam - "When She Closed Her Eyes (The World Disappeared)", kas ir kā melanholiska, sāpīgi skaista, gandrīz pilnīgi akustiska piezemēšanās. "Misery Loves My Company" ir grūti salīdzināt ar jebko citu, kas tikai apliecina, ka "Shadowdances" atkal ir izdevies radīt kaut ko neatkārtojamu un paliekošu.

Jaunā albuma dizainu radījusi labi pazīstama un talantīga lietuviešu datorgrafikas māksliniece Natalie Shau, kas veidojusi albuma vāku dizainu arī igauņu gothic / pop izpildītājai Kerli.

Jaunā "Shadowdances" albuma "Misery Loves My Company" propagandu (izplatīšanu un reklāmu) Latvijā uzņēmušies "P3lican". Albums pieejams mūzikas veikalos no 20. marta.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Поделись радостью
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


Войтирегистрация