Lielās Mūzikas balvas laureāts "Sinfonietta Rīga" ar panākumiem koncertē Igaunijā

Vita Stiģe, 27.03.2008., 21:20

Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga Lieldienu svētku noskaņās sniedza savus pirmos vieskoncertus ārpus Latvijas.

Kopā ar igauņu diriģentu Andresu Mustonenu, Latvijas Radio kori un solistiem koncertos Tartu un Tallinā tika atskaņota Johana Sebastiana Baha Sv. Jāņa pasija.
"Sinfonietta Rīga"
"Sinfonietta Rīga" koncerti notika divās Igaunijas pilsētās – Zaļajā ceturtdienā, Jāņa baznīcā Tartu un Lielajā piektdienā, Kārļa baznīcā Tallinā. Igauņu klausītāji uzņēma viesus ar sajūsmu un komplimentiem, arī koncertu apmeklējuma ziņā publika lutināja māksliniekus. Koncertus kopumā noklausījās ap 1200 klausītāju. Diriģenta ampluā iejutās lieliskais Baha pasiju interprets Andress Mustonens. Vokālo solo izpildīja igauņu un Latvijas solisti – soprāns Kedija Plāsa, mecosoprāns Helēna Lokuta, tenors Mati Turi, kā arī tenors Viesturs Jansons un bass Jānis Misiņš. Sinfonietta Rīga un Latvijas Radio koris turpināja radoši veiksmīgo sadarbību.

Tā kā viens no Sinfonietta Rīga radošajiem kredo skan – būt nenogurstošiem jaunas auditorijas meklējumos, orķestris arvien biežāk ar savām labākajām koncertprogrammām dodas ārpus Rīgas. Koncertsezonas laikā notiek regulāri koncerti dažādās Latvijas pilsētās, bet ar koncertiem Igaunijā Sinfonietta Rīga pieteica sevi vēl plašākai auditorijai, turpinot to 2009. gadā ar gaidāmajiem vieskoncertiem Viļņā, Lietuvā.

Atgādinām, ka pirms došanās uz Igauniju Johana Sebastiana Baha Sv. Jāņa pasija izskanēja koncertā Rīgas Domā festivāla Lieldienu mūzika ietvaros. Jāmin arī tas, ka marta sākumā Sinfonietta Rīga saņēma savu pirmo nozīmīgo valsts apbalvojumu mūzikā – Lielo Mūzikas balvu 2007 nominācijā par izcilu un daudzveidīgu koncertdarbību gada garumā. Orķestra kolektīvs pateicas saviem klausītājiem, draugiem, atbalstītājiem un partneriem par atzinību, novērtējumu un sapratni!

Sinfonietta Rīga nākamais koncerts jau 11. aprīlī, kad orķestra viesis būs izcilais poļu diriģents Mareks Mošs. Sīkāka informācija ir skatāma šeit.

0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Спасибо за статью, было познавательно! а вот еще кое-что интересное по теме: яндекс плюс Может, кому-то пригодится.

Berry

Theme site super 000*** ru.hc.lv

MWKqVooMYB

Theme site super 000*** hc.lv

fXjbvyAOtM


Войтирегистрация