Sinfonietta Rīga atklāj Rundāles pili LTV 1. kanālā

Vita Stiģe, 06.06.2008., 13:17

Sinfonietta Rīga nākuši klajā ar koncertprogrammu sēriju „Sinfonietta Rīga” muzicē Rundāles pilī.

Sinfonietta Rīga mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē, Rundāles pils direktors Imants Lancmanis, LTV ģenerāldirektors Edgars Kots un SEB banka nākuši klajā ar jauna kultūras notikuma iniciatīvu - koncertprogrammu sēriju „Sinfonietta Rīga” muzicē Rundāles pilī. Pirmais koncertceļojums „Sinfonietta Rīga” atklāj Rundāles pili būs skatāms LTV 1. kanālā sestdien, 14. jūnijā pl. 22:00.

“Pirms desmit gadiem SEB banka noticēja Normunda Šnē idejai un aizsāka tradīciju, kas kļuva par neaizmirstamu notikumu visiem mūzikas gardēžiem. Tas bija Rīgas Festivāla orķestris, kas mūzikas cienītājiem atskaņoja Latvijas un citu valstu mūsdienu komponistu darbus. Mēs esam gandarīti par iespēju kopīgi ar Sinfonietta Rīga realizēt jaunu projektu, kas nākotnē kopīgiem spēkiem kļūs par vēl nozīmīgāku un gaidītāku Latvijas mūzikas dzīves notikumu,” par jaunā projektā turpināto sadarbību stāsta SEB bankas prezidents Ainārs Ozols.

Vizuāli, skaniski un mākslinieciski vienotās programmas, dēvētas par koncertceļojumiem, paredzētas Rundāles pils Baltajā un Zelta zālē divas reizes gadā ar pēcāk īpaši veidotiem koncertraidījumiem LTV 1. kanālā. Pirmais koncertceļojums būs redzams jau sestdien, 14. jūnijā pl. 22:00. Raidījumu veidoja režisori Svetlana Rudzīte un Dāvis Sīmanis, tā filmēšanā bija iesaistīta labāko LTV profesionāļu komanda 20 cilvēku sastāvā ar 7 filmēšanas kamerām, kā arī studijas Lokomotīve filmu uzņemšanas grupa.

Sinfonietta Rīga mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē saka: „Mēs vēlamies sniegt neaizmirstama pārdzīvojuma piesātinātus mirkļus Rundāles pils zālēs, kuras ir noilgojušās atvērt savas durvis mūzikai. Pateicoties projekta sadarbības partnerim Latvijas televīzijai, pilī varēs ienākt visi - interesenti, skeptiķi, gardēži, aristokrāti un vienkārši ziņkārīgie. Uzmanības centrā būs skaņdarbi, kas pils sienās jutīsies sevišķi omulīgi, jo ir to laikabiedri. Manuprāt, ir svarīgi turpināt unikālas sapratnes pilno dialogu ar SEB banku - partneri, kura klātbūtne iedrošina tikai un vienīgi atbildīgiem notikumiem.”

Pirmā koncertceļojumā izvēlētie skaņdarbi, kuri mīsies ar ceļojumu pa Rundāles pili, atspoguļos 19. gadsimta muzikālo daudzveidību. Programmā iekļauta Jozefa Haidna simfonija Pulkstenis un Pētera Čaikovska virtuozās Variācijas par rokoko tēmu, kuras atskaņos harizmātiskais krievu čellists Aleksandrs Kņazevs. Jāatzīmē, ka čellists spēlē Kremonas meistara Karlo Bergonci (Carlo Bergonzi) 1733. gadā būvētu čellu, kas ir Krievijas valsts mūzikas instrumentu kolekcijas īpašums.

Informējam, ka otro koncertceļojumu no Rundāles pils Zelta zāles LTV 1. kanālā varēs vērot Ziemassvētku laikā, kad Sinfonietta Rīga kopā ar solisti Ingu Kalnu atskaņos baroka mūzikas programmu. Sīkāka informācija www.sinfoniettariga.lv  


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Спасибо за статью, было познавательно! а вот еще кое-что интересное по теме: яндекс плюс Может, кому-то пригодится.

Berry

Theme site super 000*** ru.hc.lv

MWKqVooMYB

Theme site super 000*** hc.lv

fXjbvyAOtM


Войтирегистрация