Sākas biļešu tirdzniecība uz Swans un Džeimsa Blekšova koncertu

Viestards Gailītis, 06.12.2010., 11:17

Jau ziņots, ka 13.maijā Rīgā koncertēs leģendārā Ņujorkas postpanka grupa SWANS, prezentējot savu pirmo albumu kopš 1997.gada.

Viņus iesildīs virtuozais folka ģitārists un pianists Džeimss Blekšovs. Koncerts notiks VEF Kultūras pils Lielajā zālē un biļetes iepriekšpārdošanā sākotnēji maksās 15 latus, vēlāk - 20. Sākas biļešu tirdzniecība uz Swans un Džeimsa Blekšova koncertu

Swans 1982.gadā dibināja dziedātājs Maikls Džirā. Grupa strauji kļuva populāri ar savu nesaudzīgo un intensīvo skanējumu un bija viena no nedaudzajām Ņujorkas tā dēvētā No Wave grupām, kas izdzīvoja vairāk kā desmit gadus līdz 1997.gadam. 2010.gada janvārī Maikls Džirā Swans atdzīvināja un deviņus mēnešus vēlāk, 23.septembrī izdeva tās jauno albumu My Father Will Guide Me Up a Rope to the Sky, kas acumirklī izpelnījās augstus kritiķu vērtējumus.

Atslēga Swans ilgajai pastāvēšanai ir spēja rotaļāties ar muzikālo formu, nezaudējot raksturu un saturisko līniju, kas sakņojas Džirā spēcīgajā un harizmātiskajā personībā. Savā 15 gadu pirmajā pastāvēšanas posmā grupa piedzīvoja pamatīgu transformāciju. Tā sāka ar skarbu un mehānisku proto-industriālo roku, kas pārtapa bagātīgās muzikālās tekstūrās un maigās akustiskās dziesmās. Viņu galējais muzikālais vēstījums realizējās vairāk kā divas stundas garajā albumā Soundtracks for the Blind, kurā apvienojās visi iepriekšminētie elementi. Pēc 1999.gada Džirā muzicēja zem nosaukuma Angels of Light. Līdzās muzicēšanai viņš laiku atlicināja arī producēšanai un mūzikas publicēšanai izdevniecībā Young God Records. Džirā ir bijis atbildīgs par tādiem talantiem kā Devendru Banhartu (Devendra Banhart), Līsu Džermāno (Lisa Germano), Akron/Family, Larkinu Grimu (Larkin Grimm) un Džeimsu Blekšovu (James Blackshaw).

Izņemot Maiklu Džirā (ģitāra/balss), grupā ir sekojoši mūziķi: Normans Vestbergs (ģitāra, sākotnējais Swans dalībnieks), Kristofs Hāns (ģitāra, Swans vidējā perioda un Angels of Light dalībnieks), Fils Puleo (bungas, perkusijas, pēdējās Swans tūres un Angels of Light dalībnieks), Kriss Pravdika (bass, Flux Information Sciences / Services/ Gunga Din), Tūrs Hariss (bungas, perkusijas, dulcimers, vibrafons, Angels of Light, Shearwater). Starp albūma viesmāksliniekiem ir Devendra Banhards, Bils Rīflins (REM bundzinieks) un Grasshopper no Mercury Rev.

Akustiskais ģitārists, pianists un komponists Džeimss Blekšovs (James Blackshaw), kas iesildīs Swans, ir viens no Maiklas Džirā kā producenta atklājumiem līdzās tādiem mūziķiem kā Devendram Banhartam un Līzai Džermāno.

29 gadus vecais Blekšovs ir jaunpienācējs akustisko folka ģitāristu panteonā, taču jau tiek pielīdzināts tādiem pionieriem kā Robijam Bešo (Robbie Basho), Džonam Feihijam (John Fahey), Džekam Rouzam (Jack Rose), Bertam Janšam (Bert Jansch) un Leo Kotkī (Leo Kottke). Līdzīgi kā minētie mūziķi, Blekšovs ir sekotājs ilgā amerikāņu un angļu folka blūza minimālistu un primitīvistu tradīcijā. Viņš spēlē 12 stīgu akustisko ģitāru un lai pilnveidotu savu virtuozitāti ir izaudzējis un speciālā formā pieslīpējis nagus labajai rokai. Kā raksta mūzikas portāls Pitchfork Media, Blekšova nelielais vecums ir sevišķi pamanāms uz tā fona, ka viņa mūzika ir tik atturīga, nobriedusi un pacietīga. Uz minēto īpašību fona jo sevišķi izceļas tās dziļums un smalkā emocionalitāte.

Blekošovs ir publicējis albumus izdevniecībās Celebrate Psi Phenomenon, Static, Digitalis Industries, Important Records, Tompkins Square, kā arī Maikla Džirā vadītajā Young God Records. Viņš arī ir viens no pastāvīgajiem sadarbības partneriem kulta neofolka grupā Current 93.

Informācija: www.younggodrecords.com, www.skanumezs.lv, www.myspace.com/jamesblackshaw. Koncerts notiks VEF Kultūras pilī, Ropažu ielā 2, ieeja no 20:00. Biļetes nopērkamas Biļešu Servisa tirdzniecības vietās un interneta vietnē www.bilesuserviss.lv. Iepriekšpārdošanā - Ls 15-20. Ieeja no 20:00

Džeimsa Blekšova video var aplūkot sekojošās saitēs:
http://www.youtube.com/watch?v=7AF7P4MXP-I&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=zCsNrhn41iQ&feature=related
 


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Hello. And Bye.

XRumerTest

Hola, volia saber el seu preu.

RobertSax

Недорого и качественно: Мебельный поролон с доставкой плотный поролон <a href=vinylko17.ru>vinylko17.ru</a> .

porolon_zxSr


Войтирегистрация