Terem-kvartets un Trio Melo-M

Krista Kalnarāja, 01.02.2011., 13:36

Pie mums atkal viesosies Terem-kvartets – pasaulē vienīgais tautas mūzikas instrumentu kameransamblis, kas klasiskus skaņdarbus spēlē savā aranžējumā un kas savu nosaukumu reģistrējis kā komponista vārdu.

KaTerem-kvartets un Trio Melo-Md Pītera Geibriela studija Real World nolēma iepazīstināt klausītājus ar krievu nacionālo kultūru, tā uzaicināja uz ierakstiem Terem-kvartetu. Tas bija pirmais Krievijas ansamblis, ko dzirdēja slavenā festivāla Womad publika.

Kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins vēlējas parādīt Vācijas kancleram Gerhardam Šrēderam un Itālijas premjerministram Silvio Berluskoni unikālus Krievijas mūziķus, viņš uzaicināja Terem-kvartetu.

Kad krievu kinorežisors un "Oskara" laureāts Ņikita Mihalkovs gribēja pārsteigt Krievu kino festivāla prasīgo publiku Kannās, viņš uzaicināja Terem-kvartetu.

Kad 120 tūkstoši svētceļnieku sapulcējās, lai tiktos ar Romas pāvestu Sv.Marka laukumā Vatikānā, ar krievu nacionālo kultūru savā koncertā viņus iepazīstināja Terem-kvartets.

Kad Londonā tika svinēta krievu dzejnieka Aleksandra Puškina divsimtgade, svinīgajā vakarā Sv.Džeimsa pilī ar solokoncertu uzstājās prinča Čārlza uzaicinātais Terem-kvartets.

Terem-kvartets ir uzstājies Jeruzalemes vēsturiskajā centrā, svinot pilsētas 3000-gadi, un spēlējis "Lielā astoņnieka" (G8) samita dalībniekiem Sanktpēterburgā.

Savas pastāvēšanas 25 gadu laikā ansamblis ir apbraukājis visu pasauli. Tas uzstājas ka Sanktpēterburgas "sūtnis", tādēļ Terem-kvartetu dēvē par "pilsētas vizītkarti", liekot to vienā rindā ar Ermitāžu, Krievu muzeju un Marijas teātri. Arī kvartets pats aicina māksliniekus uz Pēterburgu – uz savu Pasaules mūzikas Terem-festivālu. Tā viesu vidū ir bijuši Bobijs Makferins, Vladimirs Černovs, Rišārs Galjano un Mišels Portāls, The Real Group… Terem-kvartets ir uzstājies kopā ar Maskavas virtuoziem un vokālo grupu The Swingle Singers…

Terem-kvartets ir Xiii Vispasaules Jaunatnes un studentu festivāla laureāts Phenjanā un balvas "Zelta Ostaps" laureāts. Ansambļa solokoncerti Edinburgas festivālā tika atzīti par vislabākajiem šoviem un novērtēti ar piecām zvaigznēm laikrakstā "Scotsman". Par izciliem nopelniem Krievijas labā ansamblis ir kļuvis par "Tēvzemes Zelta grāmatas" laureātu, bet Andrejs Konstantinovs, Andrejs Smirnovs un Mihails Dzjudze – par Krievijas Nopelniem bagātajiem māksliniekiem (2004).

Melo-m ir čellu trio, kas izveidots 2005. gadā. Paralēli pamatstudijām Latvijas Mūzikas akadēmijā grupas mūziķi ir skolojušies pie tādiem pasaulē atzītiem čella spēles meistariem kā Mstislavs Rostropovičs, Miša Maiskis, Natālija Šahovska.

Melo–M repertuārā ir gan popmūzikas un rokmūzikas dziesmu versijas trim čelliem, gan tautas mūzika, klasiskā mūzika un modernā klasika. Trio ir ieskaņojis trīs albumus: ar latviešu popmūzikas un rokmūzikas dziesmu versijām trim čelliem un sitaminstrumentiem, ar pasaules hitu versijām un ar pasaules tautu populārāko dziesmu versijām.

Grupa divreiz ir devusies turnejā pa Asv, koncertējusi Krievijā, Francijā, Lielbritānijā, Somijā, Krievijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Vācijā, Ukrainā, Igaunijā, Lietuvā, Turcijā un citās valstīs. 2010. gadā 73 mūzikas kolektīvu konkurencē Melo–M ieguva bronzas medaļu pirmajā starptautiskajā atskaņotājmākslinieku festivālā Terem Crossover Competition Sanktpēterburgā.

 


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
ЗизПорно

Kermit

Theme site super 000*** ru.hc.lv

YquOvPaVkQ

loli frail cp pthc ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

Williamspusy


Войтирегистрация