Gunārs Upatnieks iegūst 1. vietu ARD izpildītāju konkursā

Ilze Filmanoviča, 10.09.2009., 09:08

Kontrabasists Gunārs Upatnieks otrdienas vakarā Minhenē izcīnīja uzvaru 58. starptautiskajā ARD izpildītāju konkursā, kurā viņu par vislabāko 94 dalībnieku konkurencē atzina gan starptautiskā žūrija, gan arī klausītāji.

Latvijas koGunārs Upatnieks iegūst 1. vietu ARD izpildītāju konkursāntrabasistam tika piešķirta godpilnā 1. vieta un īpašā publikas simpātiju balva.

Starptautisko ARD konkursu kopš 1952. gada organizē Bavārijas radio un tas ir viens no pasaules nozīmīgākajiem izpildītāju konkursiem. Izcilo dubultuzvaru prestižajā konkursā Gunārs Upatnieks guva milzīgā konkurencē. Konkursam bija pieteikušies 406 pretendenti no 44 pasaules valstīm - 135 dziedātāji, 125 vijolnieki, 94 kontrabasisti un 52 arfisti. Konkurss ir ikgadējs, tomēr katrā konkrētajā kategorijā iespēja sacensties tiek dota tikai reizi sešos gados, kas vēl vairāk saasina sīvo konkurenci.

Kontrabasistu konkursa otrajā kārtā iekļuvušie 40 mūziķi no dažādām pasaules valstīm sacentās četrās kārtās 10 dienu garumā. Vienīgais Latvijas pārstāvis Gunārs Upatnieks konkursa pirmajā kārtā atskaņoja arī latviešu komponista Pētera Vaska opusu "Bass Trip", par kuru izpelnījās īpašas klausītāju ovācijas.

Īsi pēc rezultātu paziņošanas, Gunārs saka: "Esmu laimīgs! Milzīgs prieks par pagaidām vēl neticamo uzvaru! Īpaši tāpēc, ka vairāk kā 50 gadu ilgajā konkursa vēsturē šī ir tikai otrā reize, kad kontrabasa specialitātē piešķirta 1. vieta."

Patlaban vēl pilnā sparā turpinās dziedātāju, vijolnieku un arfistu sacensība, bet no 16. līdz 18. septembrim Minhenē notiks laureātu koncerti, kuros kopā ar Bavārijas Simfonisko orķestri (Bayerischer Rundfunk) un Minhenes kamerorķestri (Münchener Kammerorchester) spēlēs arī latvietis Gunārs Upatnieks. Koncerti mūzikas klausītāju vidū ir tik iecienīti, ka visas biļetes uz tiem jau ir izpārdotas.
 


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
Полное руководство: как правильно купить диплом и избежать ошибок диплом купить цена <a href=dipl-fast.ru>dipl-fast.ru</a> .

diplom_kupit_jwOa

Купить тренажеры для спортзала с гарантией качества фитнес тренажеры купить <a href=trenajeri-dlya-zala.ru>trenajeri-dlya-zala.ru</a> .

trenazhery_spOi

Theme site super 000*** rus.hc.lv

LRncxOcpms


Войтирегистрация