"Uz zemes un debesīs"

Irita Kalēja, 11.08.2009., 14:26

14.augustā plkst 19.00 Liepājas Svētā Jāzepa katedrālē ar koncertu "Uz zemes un debesīs" noslēgsies šīs vasaras koncertcikls "Liepājas ērģeļu vasara", kuru finansiāli atbalsta Liepajas pilsētas Kultūras pārvalde.

Larisa CarjkovaKoncertā muzicēs jaunā un daudzsološā ērģelniece Larisa Carjkova. Koncerta programma solās būt īpaši interesanta, jo bez ērģeļmūzikas klasikas šedevra – Johana Sebastiana Baha Fantāzijas un fūgas sol minorā, skanēs Maksa Rēgera Benedictus, Olivjē Mesiāna 2 meditācijas no cikla Tā Kunga dzimšana, Pētera Vaska Musica seria. Ērģelniece Larisa Carjkova liepājniekiem sagādājusi vēl vienu pārsteigumu – koncertā skanēs arī pirmatskaņojums Liepājā - Renātes Stivriņas cikls ērģelēm Kalna svētības. Skaņdarbs sacerēts par pamatu ņemot Mateja evaņģēlija fragmentu. Tajā izteikta kristietības būtība: kad Jēzus ieraudzīja ļaužu pūli, viņš uzkāpa kalna galā un sāka sludināt. Tās ir 8 muzikālas meditācijas par katru no Bībeles pantiem - īsas un lakoniskas pārdomas par to, kā šos vārdus var izdzīvot mūsdienu skrejošajā pasaulē, kur ir tik viegli pazaudēt sevi un aizmirst par būtiskāko: mūža beigās katrs tiks vērtēts tikai pēc mīlestības.

Larisa Carjkova ir dzimusi 1981. gada 12. jūnijā. Sešu gadu vecumā sāka klavierspēles mācības Ludzas mūzikas skolā. 15 gadu vecumā Larisa iestājās Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas koledžas Romualdas Dāvidas klavieru klasē. Pēc koledžas absolvēšanas sekoja studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā doc. Jura Žvikova speciālo klavieru klasē, as. prof. Alda Liepiņā kameransambļa klasē, kā arī doc. Gunāra Stades koncertmeistara klasē. 2005. gadā tika iegūts bakalaura grāds klavieru specialitātē. Paralēli klavierspēles studijām Larisa pievērsās arī ērģeļu spēlei pie Lilitas Ozolas.

Pakāpeniski ērģeles kļuva par ļoti nozīmīgu un svarīgu instrumentu Larisas dzīvē - 2005. gadā tika uzsāktas studijas pie profesora Tālivalža Dekšņa. 2007.gads bija ļoti nozīmīgs: Larisa ieguva Maģistra grādu ērģeļu specialitātē, kā arī tika apbalvota ar mācītāju Dr. Anitas Gaides un Ivara Gaides Mūzikas balvu par spilgtu radošo darbību 2006./2007. akadēmiskajā gadā. Šobrīd Larisa turpina papildināt zināšanās Ēŗģeļspēles bakalaura programmā pie prof. T. Dekšņa, kā arī, Socrates Erasmus programmas ietvaros, pilnveido savas prasmes pie profesora Ludgera Lomana Štutgartē.

Paralēli studijām Latvijas Mūzikas akadēmijā, Larisa Carjkova aktīvi piedalās dažādos koncertos un festivālos. Ir koncertējusi daudzās Rīgas un Latvijas baznīcās, sadarbojusies ar dažādiem kolektīviem un māksliniekiem. Kopā ar kori Spīgo (māksl. vad. Līga Celma) tika pirmatskaņota B. Kutāvičus oratorija Pēdējais pagānu rituāls. Larisa regulāri piedalās Saulkrastu ērģeļmūzikas dienu festivāla koncertos.

Larisa Carjkova aktīvi piedalās arī dažādās meistarklasēs ērģeļu un klavieru specialitātēs ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs. Paplašinot savu redzesloku, jau trešo gadu māksliniece ir jauniešu pūtēju orķestra Fanfara pianiste. Kopā ar šo orķestri piedalījusies daudzos konkursos, koncertos un festivālos.

Larisa intensīvi darbojas arī mūzikas pedagoģijas jomā, strādājot par klavierspēles pedagogu un koncertmeistaru Pāvula Jurjāna mūzikas skolā, kā arī Augusta Dombrovska mūzikas skolā, kur viņas vadībā aug jaunie ērģelnieki. Sākot ar 2008. gadu Larisa ir Rīgas Svētās Trīsvienības baznīcas ērģelniece.

Ieeja koncertā par ziedojumiem.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Спасибо за статью, было познавательно! а вот еще кое-что интересное по теме: яндекс плюс Может, кому-то пригодится.

Berry

Theme site super 000*** ru.hc.lv

MWKqVooMYB

Theme site super 000*** hc.lv

fXjbvyAOtM


Войтирегистрация