Vai rokmūzika ir latviešu kultūras sastāvdaļa?

Diāna Bērza, 13.04.2007., 11:45

Ceturtdien, 12.aprīlī Maestro Raimonds Pauls, dziedātāja un konkursa „Jaunās Zvaigznes” žūrijas pārstāve Maija Lūsēna, kā arī šī konkursa direktore Laila Ilze Purmaliete viesojās populārajā Latvijas Radio 1 rīta programmā „Kā dzīvot labāk?"

Elegantā trijotne radio ekvilibrista Haralda Burkovska vadībā mēģināja atbildēt uz retorisko jautājumu - vai rokmūzika ir latviešu kultūras sastāvdaļa?

Raimonds Pauls:
„Teikt, ka populārā mūzika Latvijai nav vajadzīga, ir muļķības. Tā sen jau ir ieņēmusi savu vietu, turklāt stabilu vietu, latviešu kultūrā. To mēs redzam pēc dažādu pasākumu un koncertu apmeklējuma. Jautājums ir par kvalitāti. Jā, it kā mēs padarām to melno darbu, atrodam kādu jaunu talantu, viņš tiek uz skatuves, viņu parāda TV, nu un? Bet ko tālāk? Kur viņš strādās kā profesionāls dziedātājs? Pie mums šodien tādu darbavietu vairs nav! Kādreiz, Padomju laikos Filharmonijā bija trīs ansambļi, varietē... Šiem talantīgajiem jauniešiem taču būs arī kaut kur jāstrādā un jānopelna maizei...”H. Burkovskis, R. Pauls, L. Purmaliete

Maija Lūsēna:
Kas notiek tālāk ar „Jauno Zvaigžņu” laureātiem? Pirmkārt, ļoti svarīgs ir izglītojošais un audzinošais faktors. Bērni un jaunieši apgūst labu, kvalitatīvu mūziku un tekstus. Dziedāšanas stunda skolā ir pavisam kas cits, nekā iemācīt jaunietim orientēties visā radošajā mūzikas telpā. Konkursam „Jaunās Zvaigznes” ir augsti kritēriji un tā laureātiem tiek reāli pavērtas durvis tālākām iespējām – jau agrīnā vecumā tapt profesionāli pamanītiem, piedalīties ierakstos radio studijā, arī mūziklu iestudējumos.
Tas ir ļoti būtisks faktors cilvēka personības izaugsmē.”

Laila Ilze Purmaliete:
„ Noklausoties bērnus un jauniešus visā Latvijā dziedam mūsu rokmūzikas pērles, var redzēt, cik ļoti viņi sevi pilnveido kā personības, kā muzikāli veidojas un aug. Tam ir liela nozīme personības tapšanā. Problēma ir tā, ka valstiskā mērogā tas netiek atzīts. Arī Kultūrkapitāla Fonds neuzskata populāro mūziku par būtisku kultūras sastāvdaļu, tāpēc arī nekad neatbalsta šādus projektus. Tomēr sešu gadu laikā konkurss „Jaunās Zvaigznes” ir kļuvis par prestižāko un plašāko jauno izpildītāju konkursu.”

Šonedēļ „Jaunās Zvaigznes” uzsākušas novadu cīņu par tiesībām startēt finālā!
Rīt un parīt pusfināla koncerti Liepājā un Ogrē!
Piektdien, 13.aprīlī plkst. 17.00 Liepājā – Liepājas Latviešu biedrības namā.
Sestdien, 14.aprīlī plkst. 15.00 - Ogres Kultūras centrā.

Konkursa Fināla koncerti notiks 2.jūnijā Jūrmalā Dzintaru koncertzālē.
Biļetes uz tiem nopērkamas jau tagad.
• 14.00 – bērnu (5 -15g.) rokkoncerts (LTV ieraksts)
• 18.00 - jauniešu rokkoncerts (15-25g.) (LTV tiešraide)
Jauniešu koncertā kopā ar konkursa finālistiem muzicēs arī 6 rokgrupas –
Sīpoli, Zodiaks, Līvi, Credo, Pērkons un Opus Pro.

Konkursa galvenais balvu atbalstītājs ir A/s Capital, kas fināla uzvarētājiem dāvinās
2 jaunākos portatīvos datorus, savukārt interneta veikals 99.lv dāvās laureātiem
2 videokameras. Neiztrūkstoši būs vēl arī daudz citas dažādas vērtīgas dāvanas,
kas pagaidām konkursantiem lai paliek noslēpums.


4 коментария Комментирование доступно всем.
melomaans, 13.04.2007. 13:44:28
Рейтинг комментария: 0

Jautājums tik tiešām ir par kvalitāti...

yдалённый пользователь, 15.04.2007. 09:56:44
Рейтинг комментария: 0

shiii pasaakuma nosaukums ir tiirs maldinaajums konkursa daliibniekiem. lai kaa arii vinju katru gadu nesauktu tas ir un paliks POP konkurss. Cik smiekliiga izveertaas pusfinaala konkursa norise- sabraukushi no visaam Lv puseem grupas, vesalas 19, protams pasaakums saakaas noliktajos plkst. 15:00, bet rezultaati tika pazinjoti, ja nemaldos, ap 23:00... Finaalaa no dziivajaam "rokgrupaam"tika popgrupa, savukaart kvaletatiivos kolektiivus atstaaja ar garu degunu. tad man jaajautaa, kas pie velna tad tas iisti ir par pasaakummu, jaroka vietaa skan pops un tikai tas tiek veerteets. ljoti viilies. :/

yдалённый пользователь, 16.04.2007. 08:44:13
Рейтинг комментария: 0

tā jau visos tais konkursos,man liekas...

...., 21.04.2007. 07:29:20 (ip:84.237.160.210)
Рейтинг комментария: 0

Nu nav ko nopelt.Tas ir labi,ka shaadi konkursi tiek riikoti un,ka ir iespeeja tajos piedaliities.No kljuudaam jaamaacaas.Un galu galaa nekljuudas tas,kas neko nedara!Lai veicas organizatoriem un daliibniekiem!Galu galaa-sunji rej,bet karavaana iet taalaak.Vieniigais,skumji,ka pirmajaas atlases reizees daliibnieki netika informeeti par visiem noteikumiem.Jaunieshiem nemaz tik daudz iespeeju piedaliities shaados konkursos,kur sevi vareetu apliecinaat,lai redzetu kaada ir konkurence apkaart,cik speeciigs ir vinsh pats...nu nemaz nav,taapeec energjiskaakie tver katru iespeeju,lai piedaliitos visos vinjiem zinaamajos konkursos...bet te nu sanaak,ka vienlaiciigi nedriikst to dariit.Tas fakts nu gan bija jaaieraksta jau konkursa nolikumaa,lai ikviens var izveerteet ko un kaa dariit,jo visam apakshaa ir arii finanses,kas nemaz nav tik mazas.

Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
Недорого и качественно: Мебельный поролон с доставкой плотный поролон <a href=vinylko17.ru>vinylko17.ru</a> .

porolon_zxSr

Xin chào, tôi muốn biết giá của bạn.

Robertunsab

Анкеты девчат равным образом молодых людей он-лайн, в телеграм канале @wanowes

Antoniagloro


Войтирегистрация